Reklama
Reklama

Od piątku na Górnym Tarasie Rataj zacznie działać kolejna sygnalizacja

fot. PIM

Od najbliższego piątku na skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i Bobrzańskiej ruchem kierowała będzie sygnalizacja świetlna.

Oznacza to, że w tym rejonie wprowadzona zostanie stała, docelowa organizacja ruchu. Działanie sygnalizacji na tym skrzyżowaniu było w ostatnim czasie testowane, po okresie prac prowadzonych na nim w ramach przebudowy trasy tramwajowej od os. Lecha do ronda Żegrze. Wcześniej, bo już pod koniec sierpnia, włączone zostały sygnalizatory świetlne na rondzie Żegrze i przejściach dla pieszych przy przystanku Żegrze II i Os. Czecha, a ruch tramwajowy na tym odcinku został przywrócony wcześniej niż to zakładał harmonogram, czyli 2 września - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Po zakończeniu robót i pełnej synchronizacji z nowymi światłami uruchomione zostaną kolejne sygnalizacje a skrzyżowaniu ulic Kurlandzkiej, Żegrze i Inflanckiej, a także na wysokości peronu Żegrze I Żegrze III.

Jak dodają PIM obecnie na przebudowywanej trasie tramwajowej trwają jeszcze ostatnie prace, które nie mają wpływu na ruch tramwajowy, a związane są z zagospodarowaniem zieleni, montażem małej architektury oraz odtworzeniem ciągów pieszych i rowerowych wzdłuż ulic.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro