Reklama
Reklama

Pościg za uszkodzonym BMW zakończony zatrzymaniem kierowcy i pasażera: byli pod wpływem narkotyków

fot. Policja Wolsztyn

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych w Wolsztynie.

Policjanci z Wolsztyna patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na BMW z uszkodzoną przednią szybą oraz nadwoziem. Wyglądało na to, że pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli i dowiedzieć się dlaczego porusza się uszkodzonym samochodem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- Na skrzyżowaniu z ulicą Komorowską podjechali do auta i nakazali mężczyźnie siedzącemu za kierownicą zjechanie na najbliższą zatokę. Kierowca zignorował jednak wydane przez policjantów polecenie i pojechał na wprost. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg - wyjaśnia wolsztyńska policja.

Kierowca uciekał przed policjantami łamiąc szereg przepisów - m.in. wjeżdżając na skrzyżowania na czerwonym świetle. - W Powodowie gwałtownie skręcił na teren parku przy Zespole Szkół Rolniczych. Kierowca i jego pasażer niespodziewanie znaleźli się w miejscu, z którego trudno było kontynuować ucieczkę. Mężczyźni mimo wezwania policjantów do zachowania zgodnego z prawem nie wykonywali poleceń i stawiali opór, jeden z nich podjął też próbę pieszej ucieczki. Po krótkiej chwili zostali jednak obezwładnieni i zakuci w kajdanki - dodaje.

Auto prowadził 39-latek, któremu wcześniej zatrzymano prawo jazdy - nie miał więc uprawnień do prowadzenia pojazdu. Na miejscu pasażera siedział natomiast właściciel BMW. Byli trzeźwi, ale badanie na zawartość narkotyków wykazało, że byli pod wpływem marihuany i metamfetaminy.

Kierowca decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Postawiono mu m.in. zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu oraz kierowania pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. Po otrzymaniu wyników badań krwi liczba zarzutów może się zwiększyć. Grozi mu do 5 lat więzienia.

- Policjanci prowadzący postępowanie proszą o kontakt świadków zdarzenia (kierujących, pasażerów, rowerzystów, pieszych) którzy w dniu 6 września około godziny 16:00 znajdowali się w rejonie drogi krajowej nr 32 i krzyżujących się z nią ulic: Komorowskiej, Powstańców Wielkopolskich, Lipowej, Przemysłowej, Słowackiego, Fabrycznej, Gajewskich i Niałeckiej. Skontaktować można się osobiście w KPP w Wolsztynie ul. Dworcowa 1 albo telefonicznie 68 347 52 11 lub 68 347 52 72.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro