Reklama
Reklama

Zmiany na skrzyżowaniu Grochowska/Marcelińska: z lewych pasów nie pojedziemy już prosto

fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o nadchodzących zmianach na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Marcelińskiej.

Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona już we wtorek. Obecnie kierowcy jadący Grochowską mają na tym skrzyżowaniu do dyspozycji dwa pasy w obu kierunkach.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Jak pokazała przeprowadzona w ostatnim czasie analiza ruchu, znaczna część samochodów jadących w obu kierunkach ul. Grochowską skręca tam w lewo w ul. Marcelińską. Przez to blokują pas, przeznaczony dotąd nie tylko do lewoskrętu, ale także do jazdy na wprost. Powoduje to nierzadko niebezpieczne sytuacje, grożące np. kolizjami z pojazdami oczekującymi na możliwość zjazdu ze skrzyżowania oraz blokowaniem ruchu na wprost przez oczekujących na możliwość skrętu w lewo - tłumaczy ZDM.

Od 13 sierpnia lewe pasy ul. Grochowskiej w obu kierunkach przeznaczone zostaną wyłącznie do skrętu w lewo, a prawym pasem możliwa będzie jazda na wprost lub skręt w prawo w ul. Marcelińską. Na jezdni ul. Grochowskiej pojawią się nowe żółte pasy i strzałki wskazujące dopuszczalne kierunki ruchu oraz nowe tablice kierunkowe i znaki ostrzegawcze.

Nowa organizacja będzie obowiązywać w okresie wakacyjnym. W tym okresie miejskie służby i policją będą obserwować ruch na skrzyżowaniu. Wyniki analizy zostaną wykorzystane podczas tworzenia rozwiązań docelowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro