Reklama
Reklama

Baranowo: służby pilnują porzuconej naczepy. W środku znajduje się podejrzana substancja

fot. Jan Krystek

Akcja w tym miejscu prowadzona jest od środy.

W środę przed godziną 16 strażacy odebrali zgłoszenie, że z naczepy porzuconej na parkingu przy ulicy Poznańskiej w Baranowie wycieka jakaś substancja. Zdaniem mieszkańców stoi ona w tym miejscu już od miesiąca. Teren natychmiast po zgłoszeniu zabezpieczony został przez policjantów i strażaków.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego wyposażeni w odpowiedni sprzęt pomiarowy otworzyli tę naczepę, zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań i okazało się, że znajdują się na niej jakieś pojemniki. Strażacy dokonali rozpoznania przy użyciu narzędzi pomiarowych. Nie stwierdzono - zagrożenia - mówił w czwartek w rozmowie z WTK kpt. Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków.

Do tej pory nie wiadomo, jaka substancja znajduje się w pojemnikach. Wczoraj strażacy pobrali próbki i przekazali do badań, które wykona Inspekcja Ochrony Środowiska.

Miejsce cały czas nadzorowane jest przez służby. Nasze zastępy razem z policją działają jeszcze w tym miejscu - mówi nam dziś dyżurny poznańskich strażaków. Miejsce to jest zabezpieczane, by nie dostał się tutaj nikt postronny - dodaje Dominika Pupkowska-Bral z poznańskiej policji. Będziemy ustalać, kto jest właścicielem naczepy, jak ona się tu znalazła i dlaczego została porzucona. Czekamy też na wyniki badań, by ostatecznie dowiedzieć się, co jest w środku - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro