Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Zbyt długo staracie się o dziecko? Zbadaj nasienie

REKLAMA
poniedziałek, 15.04.2019 r.
godz. 21.00
REKLAMA | poniedziałek, 15.04.2019 r., godz. 21.00
Zbyt długo staracie się o dziecko? Zbadaj nasienie

Od roku staracie się o dziecko, ale albo ciąży nie ma, albo nie może się utrzymać? Czas zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności. InviMed Poznań proponuje specjalną ofertę dla mężczyzn, którzy chcieliby zostać ojcami – do końca kwietnia 2019 roku badanie nasienia 50 zł taniej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
AudioFeels Symfonicznie i Rockowo | Wczoraj, godz. 19:00

W około 36% przypadków głównym powodem niepłodności pary jest czynnik męski, czyli słabe parametry nasienia. To one bywają odpowiedzialne za brak ciąży lub problemy z jej utrzymaniem. Badanie nasienia nie boli, a jego wynik nie ma nic wspólnego z oceną sprawności seksualnej. Natomiast posiadając go, można zacząć leczenie zmierzające w kierunku poczęcia dziecka. Aby przeprowadzić badanie, wystarczy próbka nasienia oddana w klinice leczenia niepłodności po uprzednim zachowaniu dokładnie od 3 do 5 dni wstrzemięźliwości seksualnej oraz około 5 dni abstynencji od alkoholu i innych środków odurzających.

Rozszerzone badanie nasienia

Najprostszym badaniem nasienia jest badanie podstawowe. W tym badaniu pacjent uzyskuje informacje o takich parametrach nasienia jak: objętość, pH, ruchliwość, żywotność, koncentracja plemników na mililitr oraz na ejakulat, lepkość ejakulatu, czas upłynnienia.

Wybierając badanie rozszerzone, pacjent ma możliwość zbadania, oprócz wymienionych wyżej parametrów, również morfologii plemników oraz integralności błony plazmatycznej plemników (HOStest). Właśnie tego badania dotyczy aktualna promocja w klinice leczenia niepłodności InviMed Poznań. Można je wykonać za 125 zł, zamiast 175 zł. Aby skorzystać ze zniżki na rozszerzone badanie nasienia, trzeba się na nie zapisać i wykonać je do końca kwietnia 2019 roku.

Jak oddaje się nasienie do badania?

Pokoje do oddawania nasienia w InviMed Poznań wyposażone są w oddzielną łazienkę, zamykane od wewnątrz i wyposażone w świetlny komunikat o zajętym pokoju. Do dyspozycji pacjenta są czasopisma oraz filmy erotyczne. Jeżeli para chce oddać nasienie podczas stosunku, niezbędna jest prezerwatywa z materiału nietoksycznego dla plemników, którą można kupić w recepcji kliniki. Po ejakulacji nasienie należy przelać do dostarczonego przez personel kliniki sterylnego pojemnika.

Wyniki rozszerzonego badania nasienia można odebrać po 3 dniach roboczych. W przypadku przedłużających się starań o dziecko, bez względu na wynik badania nasienia, należy skonsultować go z andrologiem.

Reklama