Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Gang „wnuczków” znów grasuje na północy Poznania. Policja apeluje o ostrożność

sw
poniedziałek, 15.04.2019 r.
godz. 16.11
sw | poniedziałek, 15.04.2019 r., godz. 16.11
Gang „wnuczków” znów grasuje na północy Poznania. Policja apeluje o ostrożność
fot. Griszka Niewiadomski/Freeimages

Specjaliści od wyłudzania pieniędzy od starszych ludzi metodą „na wnuczka” bądź ”na policjanta” podjęli kolejne cztery próby oszustwa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
AudioFeels Symfonicznie i Rockowo | Wczoraj, godz. 19:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje podinsp. Iwona Liszczyńska policja w ostatnim czasie zanotowała cztery przypadki, w których ktoś telefonicznie usiłuje najpierw wyciągnąć od starszych osób informacje, by następnie je wykorzystać przy wyłudzaniu pieniędzy. - Te rozmowy są prowadzone w bardzo przebiegły sposób. Oszuści już na początku rozmowy dowiadują się w którą stronę poprowadzić rozmowę - mówi rzeczniczka wielkopolskiej policji.


Zwykle chodzi o wyciągnięcie któregoś z przedstawicieli rodziny z tarapatów. Pieniądze, których domagają się oszuści mają być przeznaczone np. na rzekomą kaucję dla wnuczka. Na cztery próby, o których poinformowała nas policja, w dwóch przypadkach rzeczywiście doszło do wypłacenia pieniędzy. Na szczęście nawet wtedy niedoszłe ofiary zdołały zachować na tyle ostrożności, by nie przekazać tych pieniędzy oszustom. A jedna ze starszych pań zdołała uchronić się od starty 15 tys. zł.

Policja prosi rodziny o uczulenie seniorów ze swojego otoczenia na tego typu wypadki. Funkcjonariusze podkreślają też, że policja nigdy, w żadnej sytuacji nie chce pieniędzy bezpośrednio od obywateli.

Reklama