Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Wieczorny spacer dzika przy ulicy Głównej

j
piątek, 15.03.2019 r.
godz. 07.45
j | piątek, 15.03.2019 r., godz. 07.45
Wieczorny spacer dzika przy ulicy Głównej

O dzikach, które pojawiają się w różnych częściach miasta na naszym portalu informowaliśmy już wielokrotnie. Tym razem zwierzę widziane było przy ulicy Głównej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dziki pojawiają się w Poznaniu od lat. Można je spotkać nie tylko na terenach nadwarciańskich, w okolicach terenów leśnych, ale także coraz częściej na poznańskich osiedlach i ulicach. Jak zwykle przy takich okazjach przypominamy, że najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia i powiadomić odpowiednie służby – między innymi strażników miejskich.

Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców. Zadania, jakie wypełnia SMMP polegają na weryfikacji zgłoszenia i przekazywaniu zebranych informacji do CZK. W przypadkach szczególnych, czyli na przykład zagrożenia zdrowia i życia pomagamy w skierowaniu zwierząt w rejon środowiska naturalnego – mówił nam Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Strażnicy jak zwykle apelują do wszystkich, by nie dokarmiać dzikich zwierząt a także dobrze zabezpieczać śmietniki, do których wyrzucane jest jedzenie, bo kiedy wiedzą one, że dostaną pokarm częściej pojawiają się w mieście.

 

Reklama