Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wylał szambo między blokami na os. Lotnictwa Polskiego? Nie, to maszyna do usuwania pyłu!

j
czwartek, 14.03.2019 r.
godz. 11.31
j | czwartek, 14.03.2019 r., godz. 11.31
Wylał szambo między blokami na os. Lotnictwa Polskiego? Nie, to maszyna do usuwania pyłu!
fot. Czytelnik

Problem zgłosili do nas mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją.

Do zdarzenia miało dojść dziś rano. Pomiędzy blokami na os. Lotnictwa Polskiego ktoś wylewa nieznaną substancję na łące z auta przypominającego wóz asenizacyjny. Tak to się robi porządki między osiedlem Lotnictwa Polskiego, a nowym osiedlem na Ogrodach – pisze jeden z mieszkańców i wysyła zdjęcia oraz filmy, na których widoczne jest, jak ktoś wylewa nieznaną substancję na łące. Wygląda to jak wywóz toalet, a wszystko co było w pojeździe leży teraz pod oknami mieszkańców  - dodaje.

W takim przypadku istotne są wszystkie szczegóły. Numer rejestracyjny pojazdu, nazwa firmy i dokładne miejsce oraz czas zdarzenia. Jeśli dostaniemy  choćby część tych informacji, to możemy ustalić co wydarzyło i ukarać sprawcę, jeśli działał niezgodnie z prawem – mówi WTK Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Strażnicy miejscy przypominają, że w takich sytuacjach zgłaszający mogą skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej, gdzie dokładnie można opisać sytuację. Ponadto zapewniają, że mając numer rejestracyjny pojazdu zajmą się wyjaśnieniem sprawy.

AKTUALIZACJA
czwartek, 14.03.2019 r.,
godz. 15.47

AKTUALIZACJA | czwartek, 14.03.2019 r., godz. 15.47

Skontaktowała się z nami właścicielka samochodu, który dokonał opisanego manewru 'Pojazd nie służył i nie służy do wywozu jakichkolwiek nieczystości kanalizacyjnych. Wskazany pojazd wykorzystywany jest tylko i wyłącznie do usuwania piasku, pyłu i innych nieczystości znajdujących się na drogach publicznych. Na opublikowanym zdjęciu zamiatarka jest płukana czystą wodą, co nie ma żadnego związku ze ściekami kanalizacyjnymi. Wskazuję również, że wskazana czynność wykonywana jest w ramach toczącego się na nieruchomości procesu inwestycyjnego.' - informuje w oświadczeniu nadesłanym do naszej redakcji.

Reklama