Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Na stacji Poznań Główny powstanie nowy peron

sk
poniedziałek, 11.02.2019 r.
godz. 13.19
sk | poniedziałek, 11.02.2019 r., godz. 13.19
Na stacji Poznań Główny powstanie nowy peron
fot. Czytelnik

PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. zapowiedziały dużą inwestycję na stacji Poznań Główny.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

97 milionów złotych warta jest umowa, zgodnie z którą przedłużone zostanie przejście pod torami (zapewni połączenie z dworcem PKS i wybudowany zostanie nowy peron. Pojawi się on pomiędzy obecnym peronem nr 3 a budynkiem galerii handlowej.

- Inwestycja na tak dużej stacji, jak Poznań Główny, jest niezbędna przy rosnącej liczbie pasażerów kolei. Na te potrzeby odpowiada Krajowy Program Kolejowy, z powodzeniem realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dodatkowy peron znacznie poprawi przepustowość stacji i pozwoli na zwiększenie liczby połączeń. Wydłużone przejście zapewni komfortową obsługę podróżnych i lepszą komunikację w obszarze stacji, dworca autobusowego i w mieście - powiedział Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

- Nadzorowany przeze mnie od kilku lat zespół ds. poznańskiego węzła kolejowego ściśle współpracuje z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. Teraz widać efekty dobrego współdziałania. Wspólnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, poprawiamy infrastrukturę i rozwijamy kolej. To ważne, bo dzięki bezpiecznym i wygodnym podróżom z funkcjonalnej stacji Poznań Główny kolej przyciągnie kolejnych pasażerów, a to zmniejszy korki i emisję zanieczyszczeń - stwierdził z kolei Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Nowy peron będzie mieć ponad 10 metrów szerokości i 417 metrów długości. Zgodnie z założeniami platforma umiejscowiona zostanie na wysokości 76 centymetrów, co ma zapewnić wygodne wsiadanie do wszystkich typów pociągów. Zaplanowano również instalację ruchomych schodów i i windy dla niepełnosprawnych.

Wszystkie prace mają zakończyć się do marca 2022 roku.

Reklama