Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Pieszojezdnia, ulica z szykanami czy może pozostawienie obecnej nawierzchni? Mieszkańcy zaprojektują ul. Umultowską

j
niedziela, 10.02.2019 r.
godz. 16.15
j | niedziela, 10.02.2019 r., godz. 16.15
Pieszojezdnia, ulica z szykanami czy może pozostawienie obecnej nawierzchni? Mieszkańcy zaprojektują ul. Umultowską
fot. UMP

Warsztaty dla mieszkańców odbędą się w najbliższy wtorek.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To drugi etap konsultacji społecznych poświęconych budowie ul. Umultowskiej na odcinku od ul. Krygowskiego do ul. Ślazowej. W ramach pierwszego etapu w ubiegłym roku zorganizowane zostały spacery badawcze, podczas których zidentyfikowano najważniejsze problemy i potrzeby mieszkańców tego odcinka ulicy. Teraz mieszkańcy będą mieli okazję zaprojektować ulicę zgodnie ze swoimi potrzebami.

We wtorek, 12 lutego, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 przy ul. Umultowskiej 114 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, które po raz pierwszy zostanie przeprowadzone w formule tzw. społecznego projektowania. Oznacza to, że mieszkańcy sami zaprojektują ulicę Umultowską w takiej postaci, jaka najbardziej im odpowiada. Uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na grupy. Każda z nich otrzyma planszę z ul. Umultowską z oznaczonym pasem drogowym, granicami działek i przebiegiem mediów oraz kartonowe elementy zagospodarowania pasa drogowego (moduły). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji moduły przedstawiające między innymi różne rodzaje nawierzchni, chodniki, drogi rowerowe, oświetlenie czy też małą architekturę – informują miejscy urzędnicy.

Cały proces przeprowadzony będzie pod czujnym okiem specjalistów z ZDM oraz projektanta. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17:00. Ponadto osoby zainteresowane tematem budowy ul. Umultowskiej będą mogły wypowiedzieć się na ten temat wysyłając do ZDM email na adres umultowska2019@zdm.poznan.pl lub tradycyjny list w terminie do 28 lutego br. - dodają miejscy urzędnicy.

Przy okazji przypominamy, że również we wtorek odbędą się warsztaty dotyczące ul. Garbary. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Reklama