Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Jacek Jaśkowiak rozważa wprowadzenie zakazu odwożenia dzieci do szkół w Poznaniu

j
czwartek, 10.01.2019 r.
godz. 12.34
j | czwartek, 10.01.2019 r., godz. 12.34
Jacek Jaśkowiak rozważa wprowadzenie zakazu odwożenia dzieci do szkół w Poznaniu
Zdjęcie ilustracyjne - fot. Parking "wysadź i jedż" przed szkołą przy ul. Bosej / ZDM

Dyskusję wywołał wpis prezydenta Jacka Jaśkowiaka na Facebooku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezydent Poznania napisał na sowim profilu na Facebooku, że w przyszłym tygodniu zamierza zwrócić się z pytaniem do Wiednia, gdzie taki pomysł funkcjonuje. Jak informuje „Rzeczpospolita” z takim pytaniem do Wiednia zwrócił się już Kraków. Jak informuje gazeta taki projekt został wprowadzony od września do listopada w jednej ze szkół podstawowych w 2. Dzielnicy Wiednia. Zgodnie z projektem rodzice nie mogli wjeżdżać na szkolną ulicę samochodami, ale tylko w godzinach od 7:45 do 8:15. Rozwiązanie spodobało się i zostało wprowadzone w kolejnych szkołach w różnych częściach miasta. Nowe rozwiązanie wzbudziło już zainteresowanie Berlina, Montrealu i Krakowa skąd do władz Wiednia wpłynęły pytania dotyczące projektu.

Kraków na razie oficjalnie nie komentuje sprawy. Sprawa jest na początkowym etapie rozważań. Na razie za wcześnie na podanie szczegółów – informuje „Rzeczpospolitą” Dariusz Nowak z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Krakowa.

To rozwiązanie pomogłoby w walce z otyłością, ale też w pewnym stopniu przyczyniłoby się do zmniejszenia smogu w mieście – mówi na łamach „Rzeczpospolitej” krakowski radny Łukasz Wantuch.  Ograniczenie możliwości podwożenia dzieci do szkoły będzie zachętą, by dzieci i rodzice przyjeżdżali do szkoły np. na rowerach – dodaje. Od razu zastrzegam, że nie myślimy o zamykaniu w godzinach porannych ulic przelotowych, nie chcemy ograniczać możliwości transportowych miasta – zastrzega Wantuch.

Sprawę komentuje już opozycja i zapowiada, że będzie bronić poznaniaków przed takimi pomysłami. Tak wygląda kolejny etap wprowadzania "Wolnego Miasta Poznań" już po wyborach – komentuje na swoim profilu na Facebooku Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych pochodzący z Poznania. W imię eksperymentów ideologicznych i pseudonowoczesności odebrać mieszkańcom wolność wyboru i wychować ich wedle swojego pomysłu. Tylko czy Poznaniacy naprawdę aż tak kochają Prezydenta Jaśkowiaka, że są gotowi - dlatego, że" pomysł mu się podoba" - brnąć ze swoimi 7-10 letnim dziećmi w drodze do szkoły w śniegu i deszczu? - dodaje. Będziemy bronić Poznania i mieszkańców przed takimi pomysłami Prezydenta - kończy.

Reklama