Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-2 -7
Reklama

Akcja „Prędkość” na poznańskich drogach. Policjanci wystawili niemal 150 mandatów

j
środa, 16.05.2018 r.
godz. 10.37
j | środa, 16.05.2018 r., godz. 10.37
Akcja „Prędkość” na poznańskich drogach. Policjanci wystawili niemal 150 mandatów
fot. Policja

W ubiegły weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego prowadził działania kontrolno-prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
-2°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
-3°C 1012 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Celem działań była głównie poprawa bezpieczeństwa. Zbyt szybka jazda jest jedną z przyczyn zdarzeń drogowych. Pośpiech towarzyszący kierowcom, a co się z tym wiąże, skłonności do ryzykownych zachowań za kierownicą, mają znaczący wpływ na sytuację na drogach. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze egzekwowali od kierujących poruszanie się z dopuszczalną prędkością jazdy, kontrolowali stan trzeźwości, stosowanie się kierowców oraz pasażerów do obowiązku dotyczącego korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewozu dzieci oraz stan techniczny pojazdów – informuje Aleksandra Tomczyk z poznańskiej policji.

Podczas prowadzonych działań skontrolowanych zostało 519 pojazdów. Funkcjonariusze nałożyli 148 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje Tomczyk.

Reklama