Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Kaponiera: „asfalt między szynami już się kruszy”

KaT
piątek, 7.10.2016 r.
godz. 10.23
KaT | piątek, 7.10.2016 r., godz. 10.23
Kaponiera: „asfalt między szynami już się kruszy”
fot. czytelnik

Nie tylko woda kapiąca w przejściu podziemnym pod rondem Kaponiera niepokoi mieszkańców. Są miejsca między szynami tramwajowymi na rondzie, gdzie kruszy się asfalt. PIM zauważają, że tramwaje w tym miejscu kursują już od około 2 lat.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W poniedziałek pisaliśmy o „przeciekającym” rondzie Kaponiera. We wtorek do sprawy odniosły się Poznańskie Inwestycje Miejskie podkreślając, że woda pojawiająca się w rejonie wyjść z przejścia podziemnego „nie jest objawem żadnego błędu wykonawczego” (więcej TUTAJ).


Mieszkańcy poruszający się po rondzie zwracają jednak uwagę, że nie tylko woda jest tutaj problemem. - Mija zaledwie parę miesięcy od puszczenia tramwajów w linii północ - południe, właściwie parę dni po oficjalnym otwarciu Kaponiery, a asfalt między szynami tramwajowymi już się kruszy! Taki efekt jest dopuszczalny minimum po 5-7 latach przy obecnej technologii. To skandal, że miasto wyrzuca nasze publiczne pieniądze w błoto - pisze nasz czytelnik.

Na zdjęciach widać fragmenty między torami tramwajowymi nie tylko z pokruszonym asfaltem, ale też z całkowitym brakiem asfaltu. Zaznaczono je pomarańczowym kolorem - jest więc szansa, że ubytki zostaną uzupełnione. Przekazaliśmy zdjęcia od czytelnika do PIM. Paweł Śledziejowski, prezes PIM wyjaśnia, że tramwaje w tym miejscu jeżdżą już od około 2 lat, a dodatkowo ruch tramwajów był tutaj  znacznie większy niż zazwyczaj ze względu na toczące się prace remontowe w różnych rejonach Poznania. Naprawy ubytków tego typu odbywają się na bieżąco.

Reklama