Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Kaponiera z lotu ptaka: tramwaje wrócą w styczniu?

KaT
niedziela, 29.12.2013 r.
godz. 12.08
KaT | niedziela, 29.12.2013 r., godz. 12.08
Kaponiera z lotu ptaka: tramwaje wrócą w styczniu?
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Na zdjęciach z lotu ptaka widać, że przed firmami zajmującymi się przebudową węzła Kaponiera wciąż jest wiele do zrobienia. Tymczasem prawdopodobnie w styczniu na osi północ-południe zaczną kursować tramwaje.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zamknięte przejście podziemne, rozebrane schody do niego prowadzące, wymieniana nawierzchnia ulic, nowe torowisko, a także zupełnie nowa konstrukcja, na której wspiera się częściowo ulica Roosevelta - na Kaponierze prace idą pełną parą. Na zdjęciach z lotu ptaka widać, że sporo już zrobiono (choćby w kwestii torowiska tramwajowego), ale wciąż bardzo wiele jest tu do zrobienia.


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami prawdopodobnie w styczniu na Kaponierę wjadą pierwsze tramwaje. - Terminów nie znam. My się przygotowujemy do uruchomienia tramwajów i podobnie jak pasażerowie z niecierpliwością czekamy na przywrócenie ruchu tramwajowego na Kaponierze na osi północ-południe - mówił przed świętami Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Na Kaponierę na pewno powrócą tramwaje linii nr 15. - Będą wyjeżdżać z trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju i pojadą przez Kaponierę, a następnie skręcą w ulicę Grunwaldzką. Na swoją stałą trasę wróci też z pewnością linia nr 8. Tramwaje na tej linii będą jeździć z Górczyna przez Kaponierę, most Teatralny. Co do pozostałych linii się nie wypowiadam, ponieważ trwa cały czas przygotowywanie tego docelowego układu sieci tramwajowej - dodał Trzebiatowski.

Wszystkie prace związane z przebudową węzła Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego mają się zakończyć w 2015 roku.

Reklama