Reklama
Reklama

Wojewoda oczekuje od prezydenta Poznania przywrócenia codziennego rozkładu jazdy oraz zawieszenia opłat w strefie parkowania

fot. WUW Poznań

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk skierował do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka pismo w tej sprawie.

Wojewoda napisał list w sprawie przywrócenia codziennego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej oraz czasowego zawieszenia poboru opłat w strefie parkingowej miasta Poznania.

Na podstawie wielu sygnałów formułowanych przez mieszkańców miasta Poznania, proszę o przywrócenie codziennego rozkładu jazdy, który zwiększy liczbę dostępnego dla pasażerów taboru a tym samym umożliwi dostosowanie się miasta do wytycznych obowiązujących w stanie epidemii - pisze w liście wojewoda wielkopolski.

Ponadto wzorem innych miast sugeruję wdrożenie czasowej rezygnacji z pobierania opłaty parkingowej w centrum miasta, co umożliwi dojazd do pracy osobom korzystającym na co dzień z komunikacji miejskiej oraz ograniczy dotykanie parkomatów - dodaje Łukasz Mikołajczyk.

Prezydent Jaśkowiak na dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że nie rozumie jak miasto miałoby dostosować się w obecnej sytuacji do wytycznych rządu związanych z komunikacją miejską. Wielu kierowców i motorniczych przebywa na zwolnieniach, są poddawani kwarantannie, opiekują się dziećmi i w związku z tym apelowałbym o zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że kolejne decyzje rządu będą przemyślane i roztropne. Chcielibyśmy wierzyć, że te decyzje są podejmowane na chłodno, po analizach - mówił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro