Reklama
Reklama

ZKZL przestrzega przed wyrzucaniem choinek do śmietników. Grozi za to mandat!

fot. archiwum

Plakaty informacyjne rozwieszane w budynkach zasobu miejskiego będą przypominać mieszkańcom, ze choinki nie powinny trafiać do śmietników.

Okres po Święcie Trzech Króli to czas, kiedy zaczynamy rozstawać się z choinkami znajdującymi się w naszych domach. Często świąteczne drzewka lądują na śmietnikach. ZKZL zamierza z tym walczyć. Żywa choinka to odpad biodegradowalny i istnieje rozwiązanie, które umożliwi wyrzucenie takiej choinki do brązowego kosza na śmieci. Trzeba jednak pamiętać, aby drzewko było bez doniczki z ziemią. Z uwagi na swoje rozmiary trzeba ją jednak pociąć na mniejsze kawałki. O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest pozostawienie choinki przy śmietniku - tłumaczy Łukasz Kubiak z ZKZL.

Akcja informacyjna ZKZL pod hasłem "Choinka? Nie wrzucaj" ma za zadanie przypomnieć poznaniakom, że nie należy wrzucać choinki do śmietnika. Takie działanie może kosztować ukaraniem przez Straż Miejską mandatem w wysokości 500 złotych. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zaleca mieszkańcom, żeby na stronie GOAP sprawdzili harmonogram wywozu choinek - dodaje.

Różne akcje informacyjne będą przeprowadzane cyklicznie w budynkach zasobu miejskiego.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro