Pogoda jutro Pogoda Poznań
199
Slam w teatrze! Poznańskie eliminacje do Mistrzostw Polski 1/3
EVENT
Środa 17 kwietnia 2019 g. 19:00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
kwiecień
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Pierwszy z trzech otwartych turniejów eliminacyjnych jest w końcu w zasięgu naszego wzroku!

Poznańską tradycją stały się już zamkowe finały ogólnokrajowych mistrzostw, czas więc wyłonić naszą reprezentację, która zmierzy się z najlepszym, co polskie sceny slamowe mają do zaoferowania.
A zrobimy to po raz pierwszy na idealnej, kameralnej, przy-barowej scenie teatralnego bufetu Placówka.

Zapisy do udziału w turnieju kierujcie na adres: poznanskislam@gmail.com

Scenę znajdziecie pod Teatrem Polskim, wejście do niej znajduje się na ścianie budynku teatru, po prawej stronie, jeśli kierować się w stronę sceny na malarni. Na wejściu przywita Was przemiły Pan portier :-) Następnie schodami w dół.

Informacje na temat dalszych wydarzeń będą publikowane sukcesywnie na FB Poznański Slam oraz FKA.
Kolejny turniej odbędzie się 3 maja (piątek). W tym samym miejscu.

Finał Trzecich Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 r. na dziedzińcu CK Zamek w Poznaniu.


PUNKTACJA ELIMINACJI
Zwycięzcą eliminacji zostanie slamer lub slamerka, która zdobędzie największą sumę punktów po zakończeniu trzech turniejów eliminacyjnych. Punkty są przydzielane następująco: finał – 6 punktów (I miejsce), 4 pkt. (II miejsce); półfinał – 2 pkt.; ćwierćfinał – 1 pkt.

REGULAMIN poznańskich eliminacji do Trzecich Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego (https://www.facebook.com/mistrzostwa.slamu/):

1. Organizatorem turnieju jest Fundacja KulturAkcja.
2. Zarówno udział w slamie, jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 150 zł, zaś za zajęcie drugiego miejsca nagroda wyniesie 50 zł. Pieniądze zostaną przekazane w gotówce lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość.
7. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa. Przy nieparzystej liczbie uczestników prowadzący będzie modyfikował zasady tak, aby zachować równe szanse udziału w turnieju.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych oraz podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
12. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Prowadzenie: Maciej Mikulewicz

• zobacz więcej informacji o Teatr Polski
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail