Pogoda jutro Pogoda Poznań
-2-8
Konferencja „Pasje zawodowe – budowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa zawodowego POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT
Wtorek 22 maja 2018

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Konferencja „Pasje zawodowe – budowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa zawodowego”, to kolejne wydarzenie organizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu mające na celu pobudzić dyskusję publiczną dotycząca kształcenia zawodowego w Wielkopolsce.
Tegoroczna konferencja związana jest z rokiem działalności CWRKDiZ w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego, która powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie gospodarki na wykwalifikowanych pracowników zawodowych. Celem jednostki jest aktywizacja zawodowa osób młodych, pomoc w wyborze ścieżki edukacyjnej oraz współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach praktyk, staży oraz organizowania warsztatów edukacyjnych.
Konferencję rozpocznie wystąpienie dyrektora CWRKDiZ w Poznaniu, w którym podsumuje on zrealizowane już działania, a także plany Centrum na najbliższą przyszłość. Następnie głos zabiorą zaproszeni goście z Niemiec, których rozwiązania w zakresie kształcenia zawodowego stawiane są za wzór godny naśladowania. W swoich wystąpieniach poruszą oni tematykę: kształcenia dualnego oraz model funkcjonowania klas patronackich, rolę kompetencji językowych w kształceniu zawodowym, a także kwestię promowania edukacji zawodowej wśród dzieci i młodzieży.
Drugi panel konferencji rozpocznie się od spojrzenia na pasje w kształceniu zawodowym okiem przedstawiciela uczelni wyższej. Po nim w roli panelisty wystąpi dyrektor szkoły kształcącej w zawodach i podzieli się refleksją na temat szans i zagrożeń, jakie widzi w szkolnictwie zawodowym. Nie zabraknie przy tym głosu absolwenta szkoły zawodowej, który dzięki wyborowi zawodowej ścieżki edukacji i ciężkiej pracy dziś jest mistrzem w swoim fachu. Potwierdzają to liczne medale zdobyte podczas krajowych i zagranicznych zawodów. Panel zakończy wystąpienie pracodawcy, podczas którego opowie o tym, jak z jego perspektywy wyglądają klasy patronackie.

Konferencję zakończy podsumowanie i dyskusja.

Termin: 22 maja 2018 r w godz. 10:00-15:00 (rejestracja od godz. 9:15)
Miejsce: Sala Sesyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, Poznań

Szczegóły na stronie: www.cwrkdiz.poznan.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/224173071505045/

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.