Pogoda jutro Pogoda Poznań
195

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Udało się wybrać wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Prace mogą rozpocząć się już w kwietniu
BS | aktualizacja: Środa, 3 2019 roku, godzina 13: 1

W pierwszym przetargu na przebudowę placu Kolegiackiego nie udało się wyłonić zwycięzcy, bo jedyna oferta okazała się za droga.

Udało się wybrać wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Prace mogą rozpocząć się już w kwietniu

Również do drugiego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i ponownie okazało się, że oferta przekracza zaplanowany budżet. Miasto zaplanowało, że przebudowa będzie kosztowała 20,8 mln zł, a złożona oferta opiewała na kwotę 27,5 mln zł. Tym razem miasto zdecydowało się jednak na podwyższenie budżetu - Jesteśmy w przededniu podpisania umowy z firmą budowlaną, która złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na projekt rewaloryzacji placu Kolegiackiego. W najbliższych dniach będziemy tę umowę podpisywać - powiedziała Katarzyna Parysek - Kasprzyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji UM. Wiadomo, że miasto oszczędzi między innymi na planowanej multimedialnej ekspozycji.

Remont placu oznacza, że zniknie z niego parking. Ma się pojawić za to fontanna, ławki i więcej zieleni. Wyeksponowane zostaną też pozostałości dawnej kolegiaty, które odkryli archeolodzy pracujący na placu Kolegiackim. Z przekazywanych informacji wynika, że prace mogą się rozpocząć już w kwietniu i potrwają półtora roku.